Články

Aktuální témata
Jak postupovat při dopravní nehodě?
Jak postupovat při dopravní nehodě?

Dopravní nehody se stávají každý den a je jich poměrně dost, ať už vážných, tak lehkých, ale jak se má vlastně postupovat při dopravní n....

Pokuty a trestné body
Pokuty a trestné body

Pokuty jsou postrachem snad každého řidiče a k pokutám také patří trestné body, nebo-li také bodový systém. Tento systém u nás funguje j....

Co kryje povinné ručení?
Co kryje povinné ručení?

Povinné ručení neboli pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidla. Jak již tento název napovídá nebo spíše říká, tak kryj....

Z internetu

Aktuální témata

Bodový systém

Bodový systém - Pojištění motorových vozidel

Bodový systém nebo-li postrach hodně velké skupiny řidičů. Tento bodový systém již u nás funguje nějaký ten rok. Některé přestupky, tedy ty menší nejsou bodované, ale většina větších přestupků je již s pokutou a také s přičtením bodů. Co to ale ten bodový systém vlastně je?

Lekce bezpečné jízdy na autodromu. Pokud tyto lekce nebo spíše školu úspěšně absolvujete, bude vám strženo opět pár bodů, přesně tedy 4. Tato škola je však celkem nákladná a pohybuje se kolem 10 000 Kč.

Tento systém tedy slouží ke sledování větších a opakovaných přestupků. Pokud dosáhnete již 12ti bodů, tak vám bude řidičský průkaz na nějakou dobu (jeden rok) bezprostředně odebrán. Zde je pár příkladu k bodovému trestu: Ostatní stránky direct pojišťovna.

  • Ujetí od místa nehody – 7 bodů
  • Vjíždění na železniční přejezd v zakázaných místě nebo při výstražných světlech – 6 bodů
  • Předjíždění jiných vozidel v oblastech, kde je to zakázáno – 5 bodů
  • Nedání přednosti v jízdě – 4 body
  • Telefonování za jízdy – 3 body
  • Nepoužití dětské autosedačky – 2 body
  • Neoprávněné užití výstražného světla (modrý nebo oranžový maják) – 1 bod

Mohli jste si všimnout, že bodování je rozděleno mezi 1-7 body a pokud nasbíráte bodů 12, tak jak již bylo řečeno jste přišly o řidičský průkaz. Ptáte se však jak jdou tyto body vymazat? Doslova vymazat toto body bohužel nelze, ale každopádně je pár možností jak jejich počet snížit. Tou nejjednodušší je rok jezdit bez přestupku, přičemž vám budou odebrány 4 body. Pokud je však vydržíte neporušovat tři roky, budete mít čistý štít. Toto je určitě nejjednodušší metoda, ale je tu ještě jedna možnost a to tzv. lekce bezpečné jízdy na autodromu. Pokud tyto lekce nebo spíše školu úspěšně absolvujete, bude vám strženo opět pár bodů, přesně tedy 4. Tato škola je však celkem nákladná a pohybuje se kolem 10 000 Kč. Tuto službu už nabízí dost autodromů, ale také různých jiných společností.

Pokud tedy o řidičský průkaz přijdete dostanete ho za rok zpátky, ale musíte opět sloužit zkoušky nebo jinak řečeno zopakovat si poslední část autoškoly.

Většina pojišťoven nabízí povinné ručení ve dvou, ne-li více variantách, či tarifech pojištění auta.

kurzy měn

Kurzy měn

Přehledně srovnané kurzy měn
Půjčky

Půjčky

Potřebujete půjčit peníze?Novinky