Články

Aktuální témata
Jak postupovat při dopravní nehodě?
Jak postupovat při dopravní nehodě?

Dopravní nehody se stávají každý den a je jich poměrně dost, ať už vážných, tak lehkých, ale jak se má vlastně postupovat při dopravní n....

Pokuty a trestné body
Pokuty a trestné body

Pokuty jsou postrachem snad každého řidiče a k pokutám také patří trestné body, nebo-li také bodový systém. Tento systém u nás funguje j....

Co kryje povinné ručení?
Co kryje povinné ručení?

Povinné ručení neboli pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidla. Jak již tento název napovídá nebo spíše říká, tak kryj....

Z internetu

Aktuální témata

Pokuty a trestné body

Pokuty a trestné body - Pojištění motorových vozidel

Pokuty a trestné body

Pokuty jsou postrachem snad každého řidiče a k pokutám také patří trestné body, nebo-li také bodový systém. Tento systém u nás funguje již od roku 2005 a byl několikrát upraven, tak aby co nejlépe vyhovoval. Maximální počet bodů, kterých můžete tímto systémem dosáhnout je 12. V případě, že se této hranice dotknete nebo ji dokonce překročíte, bude vám odebrán řidičský průkaz a to na dobu jednoho roku.

Přestupků nebo dokonce trestných činů, za které můžete dostat pokutu a následně trestné body jsou stovky a může vám je udělit policista, popřípadě pověřený orgán. Pokuty se mohou hýbat od pár set korun, ale mohou se dostat až ke sto tisíci korun. Pokud se však dopustíte lehčího dopravního přestupku a přiznáte to, případně se omluvíte, může se vám stát, že vše bude řešeno jen domluvou a žádná pokuta a tím pádem body vám nehrozí.

Nejčastěji jsou pokuty udělovány za vysokou rychlost, tento faktor má také veliký podíl na dopravních nehodách. Samozřejmě alkohol nebo dokonce to, že řídíte bez patřičného oprávnění vás může stát několik desítek tisíc. V tomto případě se jedná o trestný čin a hrozí také trest odnětí svobody. Od roku 2010 bude však řízení vozidla bez oprávnění pouze přestupek, takže na vás bude čekat jen pokuta. Ale pozor, pokud vám již byl průkaz odebrán a stále řídíte, tak se pořád jedná o trestný čin.

Ptáte se jak se zbavit trestných bodů? Je to prosté, pokud jezdíte rok bez jakéhokoliv přestupku budou vám čtyři body odebrány, pokud dokonce 3 roky v kuse bez přestupku budou vám vymazány všechny body. Pro ty, pro které je toto nepředstavitelné je zde také záchrana a to v tzv. kurzech nebo škole bezpečné jízdy. Pokud tento kurz úspěšně absolvujete, budou vám čtyři body umazány. Tyto kurzy jsou však nákladné a ceny se hýbou kolem 10 000 Kč. Kurz jde absolvovat jen jednou.

I když se jedná o jeden z nejmladších finančních produktů, který se k nám dostal až s příchodem demokracie po roce 1989, patří mezi ty vůbec nejoblíbenější stavební spoření. Partnerské stránky konsolidace půjček.

Podobné články

Co kryje povinné ručení?

Povinné ručení neboli pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidla. J...

kurzy měn

Kurzy měn

Přehledně srovnané kurzy měn
Půjčky

Půjčky

Potřebujete půjčit peníze?Novinky